0 views kez incelendi.

Yangın pompaları diğer adı ile yangın hidroforları; sulu söndürme sistemlerine basınçlı su sağlayan, anma debi […]

Yangın pompaları diğer adı ile yangın hidroforları; sulu söndürme sistemlerine basınçlı su sağlayan, anma debi ve anma basınç değeri ile ifade edilen pompalardır. Tüm yangın söndürme sistemlerinde, sistem gereksinimlerine ölçülü miktarda ve basınçtaki suyu, su kaynağından yangın hattına besleme görevi görürler. Yangın pompalarının tasarımı standartlara uygun bir şekilde yapılmalı, sistemde bir pompa kullanılması halinde, aynı kapasitede yedek pompa olması gerekir.

Tercih edilen pompa grubunun etkin çalışabilmesi ve koruma altında olabilmesi amacıyla kurulması gereken pompa odası veya pompa istasyonunda uygun sıcaklık, havalandırma, drenaj kanalı ve zemin stabilizesi sağlanması önemlidir. Pompa grubunun kurulum ve devreye alma işlemi sonrasında yapılacak testlerin uygun periyotlarda tekrarlanarak, bakım çalışmalarının profesyonel ekipler tarafından yapılması uygun olacaktır.

Yangın Pompaları; Yangınla mücadelede kullanılan pompalar, yangın esnasında tesisat dirençlerini yenerek daha önceden hesaplanmış su çıkış ağızlarındaki basıncı ve gerekli debiyi karşılayacak şekilde projelendirilir ve seçilirler. Yangın pompaları, temel olarak yağmurlama sistemleri yani sprinkler tesisatını, yangın dolaplarındaki hortum tesisatını ve itfaiye su alma ağızları dediğimiz hidrant tesisatlarını basınçlandırır. Yangın pompa sistemleri ana pompalar ve jokey pompadan oluşur. Ana pompalar mutlaka yedekli olarak projelendirilmelidir. Sistemde bir ana yangın pompası kullanılması halinde, aynı kapasitede yedek bir pompa da olması gerekir. Birden fazla pompa olması halinde, toplam kapasitenin en az %50’si yedeklenmek şartıyla, yeterli sayıda yedek pompa kullanılır. Örneğin 2 asıl 1 yedek pompanın olduğu bir sistemde, pompaların her biri sistem kapasitesinin %50’sini karşılayacak şekilde seçilebilir.

Satış ve teslim sonrası yangın pompaları, periyodik bakımları ile sürekli kullanıma hazır halde muhafaza edilmelidir.

Firmamız Atılım Yangın Söndürme sizlerden gelen taleplere hızlı ve esnek çözümler sunarak kalite ve güvenilirliği sizlerle buluşturmaya devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Ankara Yangın Söndürme

Başta Ankara olmak üzere yurt genelinde kullanımı yaygınlaşan yangın söndürme sistemlerinin müşterilerimize en kolay ulaşımını sağlayarak doğrudan hizmet sunumu yapmaktayız. Bu konuda öncelikle toplumu bilinçlendirme çalışmaları olarak sosyal ağlar ve diğer basın yayın organları vasıtası ile faaliyetlerimizin etkisini duyurmaktayız. Burada amaç üretimini ve satışını yaptığımız yangın söndürme sistemlerinin en doğru şekilde kullanılarak istenilen performansı elde edebilmektir.

Bize Ulaşın

Adres: Ahi Evran Mh. Çağrışım Sk. No: 234 Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi Sincan / ANKARA

Telefon: 0312 270 58 57

E-Posta: info@ankarayanginsondurme.org

Web: https://www.ankarayanginsondurme.info