0 views kez incelendi.

Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi; Isının etkisi ile sprinkler yangın söndürme sistemindeki suyu harekete geçirmesi ile sistem […]

Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi; Isının etkisi ile sprinkler yangın söndürme sistemindeki suyu harekete geçirmesi ile sistem çalışmaya başlar. Yangın mahaline suyun yağmurlama şeklinde boşalması sağlanır.

Birçok binada ve toplu yaşam alanında bu sistemin kullanılması,yönetmelik ile zorunlu hale gelmiştir.Bu söndürme sistemlerinde dört farklı sistem bulunmaktadır.Bu dört farklı sistem aras

ından,kurulacak alandaki gerekli risk analizleri yapıldıktan sonra en uygun olanının kurulumu yapılır.

Söndürme Sistemi Çeşitleri ;

– SULU YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

– ISLAK BORULU YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

– KURU BORULU YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

 

– DELUGE VE PREACTİON YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

SULU SPRİNKLER YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ

Belirlenen yerlere yerleştirilen sprinklerin,su borusuna bağlanma işlemi yapılır. Ortamda alev,ateş ısısını algılayarak sprink kendini otomatik olarak açar ve yangın olan bölgeye suyu akıtmaya başlar.

KURU SPRİNKLER YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Bu sistemde,belirlenen yerlere kurulu olan sprinklerin bağlı olduğu,su borularının içi boştur.Su alınan kaynak ve kurulu boru şekesi arasında vana kurulumu yapılır.Kurumu yapılan vana kapalı olmak durumundadır.Şebeke içerisinde kapalı tutacak hava bulundurulur veya nitrojen gazı doldurulur.Basın

 

ç şebeke başlangıcına kurulan vana ile kontrol edilir.Yangın esnasında ortamda artan ısı,kendine en yakın springi harekete geçirerek,şebeke içerisindeki basıncı seri bir şekilde düşürür.Basınç düşüklüğü yeterli seviyeye ulaşınca,şebeke başlagıcına kurulan vana otomatik olarak kendini açar ver şebeke borularının içi su ile dolmaya başlar.Su ile dolan borulardan sprinkler sayesinde bölgeye su akışı sağlanır.

DELUGE YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

 

Sistemin kurulumu diğerlerine benzemektedir.Kontrol vanası kapalı tutulur.Farklı ototmatik yangın algıalama sisemi yardımıyla açılır.Bu sistem kurulu olan diğerlerinin yetersiz kalabileceği düşünülen yerlerde kurulur ve hazır hale getirilir.

PREACTİON YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Bu sistem Deluge söndürme sistemine benzemektedir.Sprinkler hızlı eriyebilen maddeller ile koruma altında tutulur.Yangın çıkması durumunda ,ortamda artan ısıdan hareket vanası otomatik açılarak borulara su gelmesini sağlar ve yangına su akıtılır.

Zorunlu Olduğu Alanlar ;

– Yüksek Katlı Binalar

 

– Yüksekliği 52 metre olan apartmanlar

– 200 den fazla araç bulundurma kapasitesine sahip olan kapalı otoparklar

– 2000 metrekare üzerinde faaliyet gösteren satış ve aktivite merkezleri mağazaları

– 200 den fazla yatak kapasitesi barındıran oteller ve konaklama alanları

Sprinkler yangın söndürme firmaları arasında,Ankara Atılım Yangın Söndürme firması olarak yerimizi almış bulunmaktayız.

Sizin de,faaliyet gösterdiğiniz sektörler yukarıda sayılanlardan bir veya birkaç tanesi ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Ankara Yangın Söndürme

Başta Ankara olmak üzere yurt genelinde kullanımı yaygınlaşan yangın söndürme sistemlerinin müşterilerimize en kolay ulaşımını sağlayarak doğrudan hizmet sunumu yapmaktayız. Bu konuda öncelikle toplumu bilinçlendirme çalışmaları olarak sosyal ağlar ve diğer basın yayın organları vasıtası ile faaliyetlerimizin etkisini duyurmaktayız. Burada amaç üretimini ve satışını yaptığımız yangın söndürme sistemlerinin en doğru şekilde kullanılarak istenilen performansı elde edebilmektir.

Bize Ulaşın

Adres: Törekent Mah. 297. Sok No: 32 Sincan – ANKARA

Telefon: 0312 270 58 57

E-Posta: info@ankarayanginsondurme.org

Web: https://www.ankarayanginsondurme.info