0 views kez incelendi.

Yer üstü yangın hidrantları fabrikalarda, depolarda, endüstriyel tesislerde, bina çevrelerinde, hava meydanlarında, askeri tesislerde, yeşil […]

Yer üstü yangın hidrantları fabrikalarda, depolarda, endüstriyel tesislerde, bina çevrelerinde, hava meydanlarında, askeri tesislerde, yeşil alanlarda, kamusal alanlarda, yerleşim bölgelerinde ve yangın riski taşıyan her yerde, itfaiyenin veya yangına müdahale ekibinin su temininde kullanılmaktadır. İçerisinde her türlü kullanım alanı bulunan ve genel yerleşme alanlarından ayrı olarak planlanan yerleşim alanlarında yapılacak binaların taban alanları toplamının 5000 m2’den büyük olması halinde dış hidrant sistemi yapılması mecburîdir.

Yangın hidrant sistemi, yangın ile mücadelede en temel söndürme maddesi olan suyu kurulduğu alana yayar ve iletim işlemini gerçekleştirir. Yangın tehlikesi anında hortum ve makara sistemlerini kullanarak su ile müdahale edebilmek, yangının yayılmasını önlemek ve yangın mahalline gelen itfaiye ekiplerine su takviyesi yapmak için kullanılırlar.

Kırılabilir Yangın Hidrantı; özel tasarımlı bağlantı pabuçları sayesinde aldığı yanal darbe neticesinde daha önceden belirlenmiş noktadan kırılacak ve üst gövde ana gövdeden ayrılacaktır. Bu durumda hidrant serbest kolu otomatik kapanma mekanizması kapalı konumda iken pozisyonun kapalı olarak kalmasını, açık konumda ise otomatik olarak kapalı pozisyona geçmesini sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Ankara Yangın Söndürme

Başta Ankara olmak üzere yurt genelinde kullanımı yaygınlaşan yangın söndürme sistemlerinin müşterilerimize en kolay ulaşımını sağlayarak doğrudan hizmet sunumu yapmaktayız. Bu konuda öncelikle toplumu bilinçlendirme çalışmaları olarak sosyal ağlar ve diğer basın yayın organları vasıtası ile faaliyetlerimizin etkisini duyurmaktayız. Burada amaç üretimini ve satışını yaptığımız yangın söndürme sistemlerinin en doğru şekilde kullanılarak istenilen performansı elde edebilmektir.

Bize Ulaşın

Adres: Ahi Evran Mh. Çağrışım Sk. No: 234 Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi Sincan / ANKARA

Telefon: 0312 270 58 57

E-Posta: info@ankarayanginsondurme.org

Web: https://www.ankarayanginsondurme.info