0 views kez incelendi.

Davlumbaz tipi yangın söndürme sistemleri kullanılırken alevi toplayarak kontrol altına alarak ve belli bir noktada […]

Davlumbaz tipi yangın söndürme sistemleri kullanılırken alevi toplayarak kontrol altına alarak ve belli bir noktada tehlike azaltma amaçlanmaktadır. Bu sayede alev toplu olarak kontrolü daha kolay olması amacıyla davlumbaz sistemler mutfaklarda ve diğer ateşin ve alevin sıklıkla kullanıldığı alanlarda Ankara davlumbaz söndürme sistemleri kullanılmaktadır. Üretimini yapmış olduğumuz davlumbaz yangın söndürme sistemleri tamamen ısıya dayanıklı maddelerden imalatı yapılmaktadır. Mutfaklarda ve diğer ısı ve alevin birleştiği noktaların sık olduğu yerlerde davlumbaz sistemleri tavana monte edilerek özellikle alevin yükseliş istikametinde toplama alanı oluşturmaktadır. Kullanım alanları olarak ilk akla gelen;

-Yiyecek madde üretimi yapan restoranlar

-Konaklı ve yiyecek imkanı sunan oteller

-Sağlık Kuruluşları olarak görev yapan hastaneler

-Yiyecek madde üretimi yapan ve satışı yapan alışveriş merkezleri

-Tatil ve Eğlence ve dinlenme amaçlı kullanılan tesisler

-Sosyal aktivitelerin yerine getirilmesi için oluşturulmuş mekanlar

-Küçük ölçüde yiyecek temini sağlayan lokantalar

-Mekan dışına yemek servisi yapan cateringler olmaktadır

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemi Çalışma Esasları

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri Öncelikle alevi toplayıcı bir sistem olarak metalden üretilmiş ve ısıya dayanıklı malzemeler olmaktadır. Bunun yanında iç kısımlarına yerleştirmiş olan sensörler yangın çıkma olasılığına karşı duyarlı ve müdahale edebilecek durumdadır. Bu üretimini yaptığımız Ankara davlumbaz söndürme sistemleri elle müdahale edilmeden kendi içinde bulunan su püskürtücüler veya diğer gazlı yangın söndürme sistemleri ile yangına ilk müdahale yapmaktadır.

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemi Temizliği

Davlumbaz yangın söndürme sistemi temizliği periyodik zamanlarda yapılarak özellikle davlumbaz içerisinde yanma olayının tamamen çözümlenmiş olması gerekir. Çünkü sistem içerisine yerleştirilmiş olan fıskiyeler veya diğer yangın söndürme müdahale ekipmanları özellikle mutfaklarda kullanılan yağların buharı ile tıkanmalara sebebiyet vermektedir. Ankara davlumbaz söndürme sistemleri olarak kurulumunu yaptığımız bu tip yangın söndürme ekipmanlarının temizliğini periyodik olarak firma ekipleri tarafından yapmaktayız. Bu sayede çıkabilecek yangınların müdahalesini hızlandırarak en az zararla yangın önleme hedeflemekteyiz. Kurulum sonrası yedek parça ve bakım hizmetlerini firma teknik ekipleri tarafından yapmaya devam etmekteyiz. Amacımız üretimini ve satışını yaptığımız ürünlerin insan sağlığı açısından tehlike önleyici özelliklerinin en iyi şekilde kullanılır olmasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Ankara Yangın Söndürme

Başta Ankara olmak üzere yurt genelinde kullanımı yaygınlaşan yangın söndürme sistemlerinin müşterilerimize en kolay ulaşımını sağlayarak doğrudan hizmet sunumu yapmaktayız. Bu konuda öncelikle toplumu bilinçlendirme çalışmaları olarak sosyal ağlar ve diğer basın yayın organları vasıtası ile faaliyetlerimizin etkisini duyurmaktayız. Burada amaç üretimini ve satışını yaptığımız yangın söndürme sistemlerinin en doğru şekilde kullanılarak istenilen performansı elde edebilmektir.

Bize Ulaşın

Adres: Törekent Mah. 297. Sok No: 32 Sincan – ANKARA

Telefon: 0312 270 58 57

E-Posta: info@ankarayanginsondurme.org

Web: https://www.ankarayanginsondurme.info